3B KLASĖ „RŪTOJE“ GAMINO SALDAINIUS

 Ekskursijos į saldainių fabriko „Rūta“ muziejų ir šokolado dirbtuves labai laukėme. Po pamokų išskubėjome į Šiaulius. „Rūtoje“ mus pasitiko muziejaus gidė, kuri papasakojo įdomių dalykų apie kakavą ir šokoladą.

   Pasirodo, kad šokolado gėrimą ir šokoladą žmonės naudoja jau 4000 metų. Pradžioje šokoladas buvo laikomas Dievų valgiu, nes jis buvo labai brangus, kakavos pupeles reikėdavo surinkti ir apdirbti rankomis. Už 30 kakavos pupelių galėdavai nusipirkti triušį, o už 100 pupelių – vergą. Be to vienas kakavmedis užaugina tik 20 ankščių, iš kurių pupelių galima pagaminti tik 20 šokolado plytelių.

   Praėjusio šimtmečio pradžioje Šiauliuose buvo 10 saldainių fabrikų, o dabar likęs tik vienas – „Rūta“. Jame dabar dirba apie 250 darbuotojų. Pats naujausias „Rūtoje“ gaminamas šokoladas – rausvos spalvos, vaisų skonio šokoladas „Ruby“. Jis yra visiškai natūralus, be dažiklių.

   Muziejuje mes kūrėme saldainių popieriukus, žavėjomės įvairiais šokolado gaminiais, žiūrėjome filmuką apie „Rūtą“, bet netrukus pasirodė šokolado meistrė, kuri mus pakvietė į edukaciją. Šokolado dirbtuvėlėse mes ragavome ir patys gaminome saldainius iš trijų rūšių šokolado, spragėsių, riešutų, džiovintų uogų ir vaisių. O kaip smagu buvo pačiam sukurti savo pirmąjį saldainį!

   Prisivalgę šokolado, pagaminę ne vieną saldainį, daug sužinoję ir patyrę laimingi su lauktuvėmis grįžome namo. Tai buvo pati „saldžiausia“ 3B klasės išvyka!

                                                                                        Mokytoja V. Kupinienė

Ankstesnis įrašas
Kitas įrašas